Bez kategorii

Mezoterapia igłowa sposobem na łysienie

Mezoterapia igłowa skóry głowy to zabieg kosmetyczny. Polega na wprowadzaniu drobnych dawek substancji odżywczych, witamin i minerałów w skórę głowy za pomocą igieł. Zabieg ten ma na celu poprawę kondycji włosów oraz skóry głowy poprzez stymulację krążenia krwi. Ponadto wzrost aktywności mieszka włosowego oraz dostarczenie niezbędnych składników odżywczych. Mezoterapia igłowa może być stosowana w leczeniu łysienia. Szczególnie w przypadku łysienia androgenowego, czyli łysienia spowodowanego dziedziczną wrażliwością mieszka włosowego na hormony płciowe.

Podczas zabiegu, specjalista używa cienkich igieł do wprowadzenia odpowiedniej mieszanki substancji bezpośrednio w skórę głowy. Zazwyczaj zabieg trwa około 30 minut, a ilość potrzebnych sesji zależy od indywidualnych potrzeb i stanu skóry głowy. Po zabiegu pacjent może natychmiast wrócić do swoich codziennych czynności, a efekty zabiegu zazwyczaj widoczne są po kilku tygodniach.

Skontaktuj się z kliniką Stankowscy-Białach, aby porozmawiać o rozwiązaniu tego problemu i umówić się na wizytę!

Łysienie – przyczyny

Łysienie może mieć wiele różnych przyczyn. Poniżej przedstawiam najczęstsze z nich:

  1. Łysienie androgenowe (typowe dla mężczyzn). Spowodowane wrażliwością mieszka włosowego na hormony płciowe, co prowadzi do stopniowego przerzedzania włosów na skórze głowy.
  2. Łysienie plackowate (typowe dla obu płci). Choroba autoimmunologiczna, w której układ odpornościowy atakuje włosy i powoduje ich wypadanie.
  3. Łysienie związane z chorobami skóry głowy – takie jak łupież, łojotokowe zapalenie skóry czy trądzik różowaty, które mogą wpływać na kondycję skóry głowy i prowadzić do wypadania włosów.
  4. Niektóre leki, takie jak chemioterapia, immunosupresanty czy leki przeciwpadaczkowe, mogą powodować utratę włosów.
  5. Łysienie związane z niedoborem składników odżywczych – niedobór żelaza, cynku czy witaminy B12 może prowadzić do wypadania włosów.
  6. Silny stres może wpłynąć na układ hormonalny i doprowadzić do wypadania włosów.
  7. Łysienie płciowe. W przypadku kobiet łysienie płciowe może wystąpić w wyniku nadmiernej produkcji męskiego hormonu testosteronu lub w wyniku zaburzeń hormonalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *